Mfr. No.: CL-L-2-12X18X72-ST_A123
Made in Canada Made in Canada
  • Clean Line Lockerette, 6 -tier, Bank of 2, 24" x 18" x 78", Steel, Beige, Rivet (Assembled) Groupe Belzile Dickner
Colour, sizing or style depicted in some photos may not be exactly as described.
Please check your product description carefully before placing your order.
Sold as: Each
Bank of:
Clean Line Economy Lockers Recessed Base, 2 Banks, 4" H x 24" W x 18" D, Beige, Steel Groupe Belzile Dickner
Anthony Steel Mfg.
Clean Line™ Economy Lockers Recessed Base, 2 Banks, 4" H x 24" W x 18" D, Beige, Steel
  • Bank Width: 12"
Model: FJ675
Mfr. No.: CL-RBASE-24X18X4_A123
Made in Canada Made in Canada
Sold as: Each
Charlize
Locker Base Insert, Fits Locker Size 12" x 18", Beige, Plastic
  • Length: 16.125"
  • Width: 11.875"
  • Height: 0.5"
Model: FI721
Mfr. No.: TR1218BEI
Free Standing Base, 2 Banks, 6" H x 24" W x 18" D, Grey, Steel Groupe Belzile Dickner
Anthony Steel Mfg.
Free Standing Base, 2 Banks, 6" H x 24" W x 18" D, Grey, Steel
  • No. of Banks: 2
  • Overall Depth: 18"
  • Overall Width: 24"
  • Overall Height: 6"
  • Colour: Grey
  • Material: Steel
Model: FJ932
Mfr. No.: CL-LEGBASE-246-A124
Locker Number Plates Groupe Belzile Dickner
Locker Number Plates
  • Number Range: 1 - 25
  • Dimensions: 0.75" x 2.25"
  • Material: Plastic
  • Engraving Colour: White
Model: FL587
Mfr. No.: CL-NUMBER-PLATE-1-25
In Stock
Padlock, Combination, Hardened Steel, 1-7/8" Width Groupe Belzile Dickner
Master Lock
Padlock, Combination, Hardened Steel, 1-7/8" Width
  • Shackle Diameter: 9/32"
  • Shackle Clearance Height: 3/4"
  • Shackle Clearance Width: 13/16"
  • Shackle Material: Steel
  • Colour: Silver
  • Key Type: No Key
  • Shackle Opening Width: 13/16"
Model: SAX608
Mfr. No.: 1525-V52
In Stock
Pin Tumbler Padlock, Keyed Alike, Laminated Steel, 1-9/16" Width Groupe Belzile Dickner
Master Lock
Pin Tumbler Padlock, Keyed Alike, Laminated Steel, 1-9/16" Width
  • Type: Security Padlock
  • Shackle Diameter: 9/32"
  • Shackle Clearance Width: 5/8"
  • Shackle Material: Steel
  • Colour: Silver
Model: SR905
Mfr. No.: 3KA-KEY#3252
  • Key Type: No Key
Model: SR914
Mfr. No.: 1500
No. Of Tiers
6
Bank Of
2
Overall Width
24"
Overall Depth
18"
Overall Height
78"
Door Height
10"
Door Width
10"
Colour
Beige
Material
Steel
Top Style
Slope
Assembly Type
Rivet (Assembled)
Perforated/Non-Perforated
Non-Perforated
Bodies
24 gauge
Inside Depth
18"
Doors
20 gauge
Frames
16 gauge
Bank Width
12"
Overall Dimensions
24"L x 18"D x 78"H
Country Of Origin
Canada
  • Prime grade cold rolled steel locker
  • Features an all welded frame with panels and doors assembled with rivets
  • Frames are resistance welded on all four corners to form a rigid structure
  • All welded double pan construction doors
  • High quality baked on enamel paint
  • Aluminum recessed padlock handle
  • Ventilated doors
  • Shipped fully assembled
  • Lockers can be manufactured to custom sizes
  • Other colours & custom sizes available upon request ; ; Locker Materials;
Clean Line™ Lockerette, 6 -tier, Bank of 2, 24" x 18" x 78", Steel, Charcoal, Rivet (Assembled)
  • Door Height: 10"
  • Door Width: 10"
  • Top Style: Slope
  • Perforated/Non-Perforated: Non-Perforated
  • Bodies: 24 gauge
  • Inside Depth: 18"
  • Doors: 20 gauge
  • Frames: 16 gauge
  • Bank Width: 12"
  • Overall Dimensions: 24"L x 18"D x 78"H
Model: FJ415
Mfr. No.: CL-L-2-12X18X72-ST_A127
Clean Line™ Lockerette , 6 -tier, Bank of 2, 24" x 18" x 78", Steel, Grey, Rivet (Assembled)
  • Door Height: 10"
  • Door Width: 10"
  • Top Style: Slope
  • Bodies: 24 gauge
  • Inside Depth: 18"
  • Doors: 20 gauge
  • Frames: 16 gauge
  • Bank Width: 12"
Model: FJ197
Mfr. No.: CL-L-2-12X18X72-ST_A124
KLETON
Lockers, 6 -tier, Bank of 2, 24" x 18" x 82", Steel, Grey, Knocked Down
  • Door Height: 11"
  • Door Width: 9-7/8"
  • Base Style: Unfinished
  • Weight: 119 lbs
  • Bank Width: 12"